ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

ozcan bursa

E-Sigara Kullanıcısı
Arkadaşlar merhaba bir çoğunuzun tanıtımlardan gördüğü Expromizer V1.4 rta yı dilimin döndüğünce tanıtmaya çalışacağım.
7777 adet sınırlı sayıda üretilen, 23mm çapında 2ml,4ml ve 6ml tank kapasiteleri ile kullanılabilen üstten dolum, farklı delik çaplarında (0.8-1.0-1.2-1.5-1.8-2.0mm) hava pinleri ile Siyah ve Ss olarak iki farklı renk seçenekleri ile satışa sunuldu.
IMG_20211021_194306.jpg
Kutu içeriğine gelirsek öncelikle çok güzel kullanışlı ve zarif bir ahşap kutusu var. Büyüklük olarak orjinal taifun gt2 ahşap kutusunun neredeyse iki katı Exvape nin bu fiyat bandında ve sınırlı sayıda üretmesi kazançtan ziyade daha çok önceki ürünlerinin bir kombinasyon sunumu izlenimini veriyor.
Kutu içerisinde ;
-Üzerinde 2 ml pc tank takılı atomizer
-Bir adet 4 ml pc tank
-Bir adet 2 ml ss tank
-Bir adet 4 ml ss tank
-Bir adet dönüştürücü tank(4 ve 6ml için)
-İki adet tank uzatma parçası
-Bir adet pc drip tip
-Bir adet siyah pom drip tip (Bunlar ss drip tipe vidalı geçme sistemi ile monte oluyor)
-6 adet hava pini
-Yedek oring ve post vidaları
-Bir adet pamuk
-Ve hepimizin rengine aşina olduğu iki adet tornavida...
IMG_20211021_194334.jpg
V1 serileri ile kısaca farklarına değinirsek;
-Üstten dolum
-Post vidaları çevresinde teli tutmayı, vidalamayı kolaylaştırıcı parçalar
-Hava yüzüğü, bildiğiniz gibi ilk serilerde hava ayarını değiştirmek için deck altı sökülüp yayı çok hareketlendirmemek adına çaba gösteriliyordu
-Chimney bacasında küçük bir değişiklik
-Yaysız bir post pini
-Hava pinleri
-Drip tip ler
-Değiştirme tankları diyebiliriz...
IMG_20211021_200035.jpg
IMG_20211021_200417.jpg
IMG_20211021_200709.jpg
Kuruluma gelince; 28 ga temco khantal teli 2.5 mm klavuzla 6 tur aralıklı sarım yaptım genel bir fikir versin diye 4 ml tankı kullandım. Likit dolumunda üst kapak aynı taifun gtr gibi çeyrek turda açılıp kapanıyor oldukça basit, aroma ile boğaz vurumu deck ve chimneyin 1 serileriyle aynı olduğundan dolayı yine gayet tatminkâr ve kadifemsi bir içim sunuyor. Sıkılık ise gayet iyi ,en büyük olan 2.0mm delikli hava pini taktım onda bile tek delikte gayet sıkı. Ses konusunda da V4 gibi sessiz bir atomizer. Malzeme işçiliği v4 v5 ayarında. Drip tip ler önceki serilere nazaran biraz ince diyebilirim. Genel olarak v1 serisinin devamı olduğundan beklentilerimi karşıladı ben beğendim
Alma imkanı olanlara tavsiye ederim bildiğiniz gibi piyasada v1 serileri elden ele dolaşmasına rağmen neredeyse bunun iki katına halen satılıyor. Yurt dışı satış fiyatları Çin merkezli satıcılarda 35-40 usd Avrupa sitelerinde 50 euro civarlarında satılıyor bana maliyeti 340 tl + 60 tl vergi ile 400 tl ye mâl oldu.
IMG_20211021_201537~2.jpg

Atomizeri nereden temin ettiğime gelirsek;
Aliexpresin ön sipariş satışında (bildiğiniz gibi normalde vape ürünlerinin neredeyse tamamı ülkemize gönderime kapatılmıştı) ürünü incelemek için mağazasına girdiğimde Tr ye ücretsiz kargo ile satışı açıktı. Peşin vergi ile gönderilen ürünlerin gümrük süreçleri ve sonra ki belirsizliği ayrıca oldukça büyük ahşap kutusundan dolayı geçme ihtimalinin düşük olduğunu farkında olmama rağmen bu boşluktan yararlanarak yinede tüm riskleri göze alarak siparişi verdim. Çindeki fabrika öngörülen tarihten yaklaşık 2-3 hafta gecikme ile mağazalara teslim edebildi daha sonrası hepinizin bildiği gönderim ve gümrük süreçleri. Muhtemelen x-ray den geçerken kutunun içi hınca hınç dolu olduğundan ya bist takımı gibi bir şey zannedilerek açılmadı yada arada kaynadı çünkü kutunun jelatini açılmamıştı satıcı ne olur olmaz diye yinede folyo ile sarıp açıklamasına araba parçası yazmış. Aras kargo ile ertesi gün geldi daha çok uzatmadan zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim sürçü lisan ettiysem af ola hepinize hayırlı günler dilerim...

ozcan bursa

E-Sigara Kullanıcısı
Evet kullanan arkadaşlardan aroma vurum buhar yorumu alabilir miyiz?
Teşekkür ederiz şimdiden.
Şimdilik çok fazla yok piyasada belkide trde bir elin parmağını geçmez bu yüzden kullanan çok çok az. Ama benim daha önce yazdıklarıma ek bazı atomizerler vardır aroma odaklı boğaz vurumu az, bazılarında boğaz vurumu çok önde... expromizer v1.4 aroma ve boğaz vurumu çok dengeli chimney yapısı itibariyle soft ve keyifli bir içim sunuyor. Bu tarz atomizerlerde pastane ve meyve aromalı likitler daha başarılı oluyor. Mesela bence bir rta'nın aroması ne kadar iyi olursa olsun boğaz vurumu yeterli değilse, sesli ayrıca sıcak yada ılıkla sıcak arası buhar veriyorsa kullanamıyorum

must_esf_34

E-Sigara Acemi
Arkadaşlar ozcan hocamın yorumlarından atomizerin ortalama-ortalama üstü bir ato olduğu çıkarımına varıyorum. (Özellikle dengeli ibaresinden) Bildiğimiz Expromizerler gibi bu versiyonda da buna devam edilmiş anladığım kadarıyla. Çünkü expromizer 4 te böyle ne çok aroma ne çok vurumu olan "dengeli" bir yapıdaydı. Bir taraf için net karakteri yoktu.

Nerdeen alabilirsiniz. fasttech te ss rengi 59, siyahı 44 dolar. Kampanya kodu var mıdır bilmiyorum şu an. sitede 5 iş günü içinde kargolanır yazsa da ben 20 gün beklememe rağmen çıkarmadılar ben de iptal ettim. Ama üreticiyi beklediklerine eminim ve arkasında da durup satışa devam ettikleri için göndereceklerdir. (fasttechte kredi kartı kullanamazsınız. Ya paypal ya bitcoin)

Telegram tedarikçilerinde 950-1200 TL fiyat aralıklarında da rastladım. 75 - 90 dolar bandında satılıyor. Yüksek fiyatı.
İçerik ne kadar çokça olsa da "Ben" bu fiyatı hak edeceğini düşünmüyorum. (tr içi satış için - 44 dolar "ehh" diyebilirim.) Tabi bu biraz kendi ekonomimizden kaynaklanıyor maalesef.

Saygılar.

ozcan bursa

E-Sigara Kullanıcısı
Arkadaşlar ozcan hocamın yorumlarından atomizerin ortalama-ortalama üstü bir ato olduğu çıkarımına varıyorum. (Özellikle dengeli ibaresinden) Bildiğimiz Expromizerler gibi bu versiyonda da buna devam edilmiş anladığım kadarıyla. Çünkü expromizer 4 te böyle ne çok aroma ne çok vurumu olan "dengeli" bir yapıdaydı. Bir taraf için net karakteri yoktu.

Nerdeen alabilirsiniz. fasttech te ss rengi 59, siyahı 44 dolar. Kampanya kodu var mıdır bilmiyorum şu an. sitede 5 iş günü içinde kargolanır yazsa da ben 20 gün beklememe rağmen çıkarmadılar ben de iptal ettim. Ama üreticiyi beklediklerine eminim ve arkasında da durup satışa devam ettikleri için göndereceklerdir. (fasttechte kredi kartı kullanamazsınız. Ya paypal ya bitcoin)

Telegram tedarikçilerinde 950-1200 TL fiyat aralıklarında da rastladım. 75 - 90 dolar bandında satılıyor. Yüksek fiyatı.
İçerik ne kadar çokça olsa da "Ben" bu fiyatı hak edeceğini düşünmüyorum. (tr içi satış için - 44 dolar "ehh" diyebilirim.) Tabi bu biraz kendi ekonomimizden kaynaklanıyor maalesef.

Saygılar.
Şahsi fikrimce sunduğu içim farklılıkları ile expromizer tüm serilerinin en başarılısı diyebilirim. İkinci eldeki 1 serilerinin gerek kozmetik sorunları gerek yedek parça eksiklikliği, pin izalatör gibi sorunlarına rağmen 700 ile1000 tl gibi rakamlar verilmesinden dolayı da (örneğin ben bir keresinde v1.1 almıştım üzerindeki izalatör artık uzatmaları oynuyordu aldığım arkadaş sağolsun yedek olarak pet şişeden aynı ölçülerine yakın bir parça kesip hava pininin geçtiği yeride yakarak delmek suretiyle yedek bir izalatör seçeneği sunmuştu : )
tedarikçi getirebilirse 750 tl gibi rakamlar olursa yada kargo dahil 800 tl gibi rakamlar bence normal....

otgunz

E-Sigara Kullanıcısı
Web sitesi
www.instagram.com
@ozcan bursa üstadım emeğinize sağlık. Özelden danışan birkaç buhardaşa katkı olması amacıyla, inceleme videolarında gördüğüm ve kanımca gerekli olmayan pamuklama aşaması olmaksızın yaptığım sarımın yöntemini ve henüz internette yeterli fotoğrafı olmadığını düşündüğümden, çoğumuzca bilinen iki atomizer ile boyut/büyüklük/görüntü karşılaştırması yaparak başlığınıza katkıda bulunmak istedim.

14c.jpg Tercih ettiğim bu sarım yönteminde, videolarda gördüğümüz şekilde baca silindirinden geçirdiğimiz kuru pamukları tekran aşağı doğru bastırarak likitle ıslatmak yerine en baştan baca silindiri aşamasına hiç geçmeden cımbız yahut hangiyardımcı aparatı kullanıyorsak onunla yerine yerleştirdiğimiz kurupamuğu likitleyerek tam likit kanalına ve bacanın dönerek kitleneceği yivlere ulaşmasına engel olacak şekilde sabitliyoruz. Sonrasında baca rahatça yerine geçiyor. Videolardaki teknikte eğer pamuğu baca silindiri içinden geçmiş haliyle yerine tıkarken hata yaparsak ve pamuk tane tane dik bir açıyla besleme kanallarına ulaşmaz da bir yerlerde topaklanırsa, besleme yahut akıtma olasılığı artıyor. Benzer deck tasarımına sahip Expromizer V1, V2, Kayfun Lpv2, Russian 91 gibi atomizerlerde de bu tekniği uyguluyorum, Lpv2 her gün sardığım bir atomizer, hiçbir sorun yaşamadan kullanıyorum bu sarımla. Expromizer V1.4 ile de tahmin ettiğim gibi hiçbir sorun yaşamadan kullanabildim aynı sarımla. Ne deck içine kaçan likitten kaynaklı hışırtı, ne az besleme ve bobine yakın kısmı kararmış pamuk, vesaire.

Bu arada atomizer çok hoşuma gitti. 2021'den de dağarcığıma bir atomizer kazınabildi bu sayede. Hiç hava kaçaksız, çok sıkı ve sıkı opsiyonları mevcut, çok sıkıyken bile hava akışı bozulmayan, içimi garipleşmeyen, tank boyu tercihinize göre soğuk-ılık arası sıcaklıkta kuruya yakın buhar veren, çok sessiz, kaliteli işçilikli ve bol kozmetik opsiyonlu, oldukça iyi aroma ve vuruma sahip hoş bir atomizer olmuş deneyimlerime göre. Driptip'ini ve pinlerinin performansını da çok beğendim. Henüz hiçbir yivi kaptırmadım, açılmayacak şekilde sıkıştırmadım, ki geldiği günden beri her tankı kombinasyonunu denedim, sürekli kurcalıyorum makineyi. :D 2-4-6ml tank opsiyonlarından hepsini denedikten sonra 4ml ile günlük kullanıma geçtim. Her sarım ya PC ve çelik tankları dönüşümlü kullanıyorum. çelik haliyle o boyut için ağır bir tank sayılmaz kullandıklarıma kıyasla, PC haliyle zaten oldukça hafif. 4ml haliyle dahi vurumu gayet tatminkar, aroması da kayıpsız diyebilirim. 6ml'de vurum ihtiyaç duymadığım kadar artarken aromadan bir parça kayıp olduğunu gördüm. benim gibi düşük oranlı aromalı evyap ve diy kullanan biri için çok avantajlı gelmedi 6ml kullanım. Boş ve yarım tankta dolum yaptığımda basınç değişimi kaynaklı fazla besleme de yaşamıyorum. Çok pratik dolumu.

Bence eksileri 23mm olması, tank sektörlerinden birinde kocaman logo işlenmiş olması, tank doluyken deck'e ulaşamama. Artık bunlara da katlanırım nedir ki bunlar içim keyfinin yanında çok anlamsız geliyor bana. :) Sert, eski usül, tütünde de pastanede de mutsuz etmeyecek, bir tık da dede işi şıkır şıkır MTL RTA sevenlere şiddetle öneririm. Sen git V5'i tasarla, sonra gel bunu tasarla. Hayret doğrusu. :)

Aklımdaki kafa karışıklıklarını gidererek beni almaya teşvik eden @YALAN kardeşime buradan da teşekkür ederim. :cool:👌

Son düzenleme:

hzrfn

E-sigara Meraklısı
@ozcan bursa üstadım emeğinize sağlık. Özelden danışan birkaç buhardaşa katkı olması amacıyla, inceleme videolarında gördüğüm ve kanımca gerekli olmayan pamuklama aşaması olmaksızın yaptığım sarımın yöntemini ve henüz internette yeterli fotoğrafı olmadığını düşündüğümden, çoğumuzca bilinen iki atomizer ile boyut/büyüklük/görüntü karşılaştırması yaparak başlığınıza katkıda bulunmak istedim.

269342 eklentisini görüntüle Tercih ettiğim bu sarım yönteminde, videolarda gördüğümüz şekilde baca silindirinden geçirdiğimiz kuru pamukları tekran aşağı doğru bastırarak likitle ıslatmak yerine en baştan baca silindiri aşamasına hiç geçmeden cımbız yahut hangiyardımcı aparatı kullanıyorsak onunla yerine yerleştirdiğimiz kurupamuğu likitleyerek tam likit kanalına ve bacanın dönerek kitleneceği yivlere ulaşmasına engel olacak şekilde sabitliyoruz. Sonrasında baca rahatça yerine geçiyor. Videolardaki teknikte eğer pamuğu baca silindiri içinden geçmiş haliyle yerine tıkarken hata yaparsak ve pamuk tane tane dik bir açıyla besleme kanallarına ulaşmaz da bir yerlerde topaklanırsa, besleme yahut akıtma olasılığı artıyor. Benzer deck tasarımına sahip Expromizer V1, V2, Kayfun Lpv2, Russian 91 gibi atomizerlerde de bu tekniği uyguluyorum, Lpv2 her gün sardığım bir atomizer, hiçbir sorun yaşamadan kullanıyorum bu sarımla. Expromizer V1.4 ile de tahmin ettiğim gibi hiçbir sorun yaşamadan kullanabildim aynı sarımla. Ne deck içine kaçan likitten kaynaklı hışırtı, ne az besleme ve bobine yakın kısmı kararmış pamuk, vesaire.

Bu arada atomizer çok hoşuma gitti. 2021'den de dağarcığıma bir atomizer kazınabildi bu sayede. Hiç hava kaçaksız, çok sıkı ve sıkı opsiyonları mevcut, çok sıkıyken bile hava akışı bozulmayan, içimi garipleşmeyen, tank boyu tercihinize göre soğuk-ılık arası sıcaklıkta kuruya yakın buhar veren, çok sessiz, kaliteli işçilikli ve bol kozmetik opsiyonlu, oldukça iyi aroma ve vuruma sahip hoş bir atomizer olmuş deneyimlerime göre. Driptip'ini ve pinlerinin performansını da çok beğendim. Henüz hiçbir yivi kaptırmadım, açılmayacak şekilde sıkıştırmadım, ki geldiği günden beri her tankı kombinasyonunu denedim, sürekli kurcalıyorum makineyi. :D 2-4-6ml tank opsiyonlarından hepsini denedikten sonra 4ml ile günlük kullanıma geçtim. Her sarım ya PC ve çelik tankları dönüşümlü kullanıyorum. çelik haliyle o boyut için ağır bir tank sayılmaz kullandıklarıma kıyasla, PC haliyle zaten oldukça hafif. 4ml haliyle dahi vurumu gayet tatminkar, aroması da kayıpsız diyebilirim. 6ml'de vurum ihtiyaç duymadığım kadar artarken aromadan bir parça kayıp olduğunu gördüm. benim gibi düşük oranlı aromalı evyap ve diy kullanan biri için çok avantajlı gelmedi 6ml kullanım. Boş ve yarım tankta dolum yaptığımda basınç değişimi kaynaklı fazla besleme de yaşamıyorum. Çok pratik dolumu.

Bence eksileri 23mm olması, tank sektörlerinden birinde kocaman logo işlenmiş olması, tank doluyken deck'e ulaşamama. Artık bunlara da katlanırım nedir ki bunlar içim keyfinin yanında çok anlamsız geliyor bana. :) Sert, eski usül, tütünde de pastanede de mutsuz etmeyecek, bir tık da dede işi şıkır şıkır MTL RTA sevenlere şiddetle öneririm. Sen git V5'i tasarla, sonra gel bunu tasarla. Hayret doğrusu. :)

Aklımdaki kafa karışıklıklarını gidererek beni almaya teşvik eden @YALAN kardeşime buradan da teşekkür ederim. :cool:👌
Decke ulaşma işi üzdü beni biraz.

ozcan bursa

E-Sigara Kullanıcısı
Decke ulaşma işi üzdü beni biraz.
Tankı ters çevirdiğinizde mevcut likiti dökmeden ulaşabiliyorsunuz tabi ama chimney yapı itibariyle deckte kalıyor 1 ve 2 serileri gibi, onuda söküp tel ya da pamuğu kolaylıkla değiştirebilirsiniz

269342 eklentisini görüntüle Tercih ettiğim bu sarım yönteminde, videolarda gördüğümüz şekilde baca silindirinden geçirdiğimiz kuru pamukları tekran aşağı doğru bastırarak likitle ıslatmak yerine en baştan baca silindiri aşamasına hiç geçmeden cımbız yahut hangiyardımcı aparatı kullanıyorsak onunla yerine yerleştirdiğimiz kurupamuğu likitleyerek tam likit kanalına ve bacanın dönerek kitleneceği yivlere ulaşmasına engel olacak şekilde sabitliyoruz. Sonrasında baca rahatça yerine geçiyor. Videolardaki teknikte eğer pamuğu baca silindiri içinden geçmiş haliyle yerine tıkarken hata yaparsak ve pamuk tane tane dik bir açıyla besleme kanallarına ulaşmaz da bir yerlerde topaklanırsa, besleme yahut akıtma olasılığı artıyor. Benzer deck tasarımına sahip Expromizer V1, V2, Kayfun Lpv2, Russian 91 gibi atomizerlerde de bu tekniği uyguluyorum, Lpv2 her gün sardığım bir atomizer, hiçbir sorun yaşamadan kullanıyorum bu sarımla. Expromizer V1.4 ile de tahmin ettiğim gibi hiçbir sorun yaşamadan kullanabildim aynı sarımla. Ne deck içine kaçan likitten kaynaklı hışırtı, ne az besleme ve bobine yakın kısmı kararmış pamuk, vesaire.

Bende tüm tank versiyonlarını ve hava pinlerini denedim en keyifli içimi 4 ml tankla 1.5 mm hava pininde buldum hava deliğini 3 hatta 4'e getirdiğimde bile sıkılıktan çok ödün vermeden doygun buharla sessiz ve dengeli aroma ile boğaz vurumu veriyor

• Katılıyorum
Tepkiler: otgunz

hzrfn

E-sigara Meraklısı
Çekim yaparken çektiğiniz buhar tankın (likit dolu olan bölge) içine sızıyor mu? Ben şu anda bu sorunu yaşıyorum nasıl çözebilirim? Var mı başına gelen?

ozcan bursa

E-Sigara Kullanıcısı
Çekim yaparken çektiğiniz buhar tankın (likit dolu olan bölge) içine sızıyor mu? Ben şu anda bu sorunu yaşıyorum nasıl çözebilirim? Var mı başına gelen?
Bende hiç olmadı hatta ilk defa duydum sizden kuvvetli ihtimal 4 ve 6 ml için hava bacası uzatma eklerinden kaynaklanıyordur. Yerine tam oturmamış olabilir parmağınızla bir kontrol edin ,düz bir şekilde ve alta tam dayalı olması gerekiyor ayrıca oringine de dikkat edin...
Böyle bir deneyin eğer tekrar olursa o parçayı monteli bir resim atabilirmisiniz

MaskedvapeMTL

E-sigara Meraklısı

4 ml veya 6 ml de tam doluyken tanka ulaşılabiliyor ben çıkarip pamuğa bakıyorum arada :)

hzrfn

E-sigara Meraklısı
Evet 4 ml için bir tane 6 ml için iki uzatma bacasıda takılıyor : )
Uzatma bacasız 2 ml tank kullanılıyor
Ben 4ml bacasız taktım sanırım ondan kaynaklanıyordu. Peki 4ml için hangi uzatma bacası nereye takılıyor hocam? ben topcap tarafına taktım bir tane rastgele seçip.

otgunz

E-Sigara Kullanıcısı
Web sitesi
www.instagram.com
Ben 4ml bacasız taktım sanırım ondan kaynaklanıyordu. Peki 4ml için hangi uzatma bacası nereye takılıyor hocam? ben topcap tarafına taktım bir tane rastgele seçip.
Birbiriyle aynı 2 adet uzatma aparatı var kutuda. Herhangi birini baca üstüne takarsanız 4ml tank ile, 2sini birden alt alta baca üstüne takarsanız 6ml tank ile kullanabilirsiniz. İç içe geçiyorlar yani. Detaylı anlatım için YT videolarına bakabilirsiniz.

08:50-09:10 arasına bakabilirsiniz, önce 2ml tank kurulumunu ardından uzatma ile 4ml'i ve 6ml'i izah ediyor:

2ml'den tek uzatma ile 4ml'e geçiş:
1641238312347.png
1641238349899.png
1641238364470.png
1641238387255.png

4ml'den 2. uzatmayı da takarak 6ml'e geçiş:
1641238463648.png
1641238489774.png
1641238503859.png

Son düzenleme:

atly_

E-sigara Meraklısı
Bende yeni edindim bir 1.4 fakat sarımımı beceremedim nedir vurum iyi aroma beklediğim gibi değil aybı likiti flash ta daha iyi tadımlıyorum bir garip tat alıyorım bunda metalimsi okadarda yıkadım ama keyif vermiyor şuan. Bakalım yıldızımız barışacak mı :/

ozcan bursa

E-Sigara Kullanıcısı
Yedek parçalar expromizer V2-V2.1 ile uyumlu mu acaba?
@ozcan bursa
@otgunz
Elinizde varsa kontrol etme şansınız var mı?
V2.1 dönem dönem üç kez alıp daha sonra elimden çıkarmıştım malesef şu an elimde mevcut değil bu yüzden net bir şey söyleyemiyorum

Bende yeni edindim bir 1.4 fakat sarımımı beceremedim nedir vurum iyi aroma beklediğim gibi değil aybı likiti flash ta daha iyi tadımlıyorum bir garip tat alıyorım bunda metalimsi okadarda yıkadım ama keyif vermiyor şuan. Bakalım yıldızımız barışacak mı :/
Bende de ilk başlarda o garip tad oldu büyük ihtimal teslim tarihi geciktiği için hava pinlerinin girdiği bölge yeteri kadar temizlenmedi, özellikle pastane tadları muzlu ve kremalı likitlerde ama daha sonra geçti. 1.5 mm hava pini ile hava deliğine teli biraz daha yaklaştırarak birde öyle deneyin

-RagnaR-

E-sigara Meraklısı
Ürünü bugün sabah teslim aldım. Aroma ve boğaz vurumu mükemmel. Şimdilik 2 ml tankı kullanıyorum. Akşam eve geçince diğer tankları da deneyeyim bakalım :)

hzrfn

E-sigara Meraklısı
Chimney yapısı çok benzediğinden dolayı bacayı biraz uzatarak 6 ml tank ile deneme yaptım, sıkılık ayarlandığında taifun gt içimine çok benziyor Gt nin drip tipi takılırsa fark hissedilmeyecek kadar az diyebilirim.
Hocam deckin altındaki hava kanalının olduğu bölüme bende çok likit sızıyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir? 6ml lik tank kullanıyorum içim yaparken akıtma olmadı ama tankın sonlarına doğru yani bitmesine yakın ufak birkaç akıtma sorunum oldu. Bu normal mi? Müsait olduğunuz zaman bir kontrol eder misiniz?

ozcan bursa

E-Sigara Kullanıcısı
Hocam deckin altındaki hava kanalının olduğu bölüme bende çok likit sızıyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir? 6ml lik tank kullanıyorum içim yaparken akıtma olmadı ama tankın sonlarına doğru yani bitmesine yakın ufak birkaç akıtma sorunum oldu. Bu normal mi? Müsait olduğunuz zaman bir kontrol eder misiniz?
Pamuklamadan kaynaklanıyordur birde likit doldururken hava kanalları tamamen kapalı olması gerekli. Likit kontrolü olmayan atomizerlerde likit dolumu yapılırken hava delikleri mutlaka kapalı olması gerekli. Likit doldurduktan sonra üst kapağı takıp tankı ters çevirerek hava ayar yüzüğünü öyle açarsanız tankın içindeki basıncı bir nebze almış olursunuz.
V1 ve V2 serilerinde iki çeşit pamuklama var ilki yukarıda otgunz un resimlediği gibi yöntem ikincisi de pamuğu uzun bırakıp chimneyi taktıktan sonra pamuğu kuru olarak haznenin üzerine boşluk bırakılmayacak şekilde olacak şekilde yerleştirme. İnceleme videolarına da bi bakabilirsiniz ,bir kaç denemeden sonra o ayarı tutturup sorunsuz bi şekilde kullanabilirsiniz.
İkisinde de önemli olan pamuk uçları likit besleme kanalını kapatmayacak şekilde tam üzerinde ve kanalda boşluk olmayacak şekilde olmalı...

Son düzenleme: