ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

Dr. Brown

Zamanda Yolcu
Herkese selamlar. Bugün Voopoo'nun Argus Air'i ile ilgili yaklaşık bir haftalık kullanımım sonrası yorumlarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

IMG_20201007_230700-01.jpeg

Argus Air 900 mah dahili bataryalı, kartuş takış yönü itibariyle hem MTL hem DL içim tarzında kullanıma imkan veriyor. Hem kapalı kartuş, hem hazır coil, hem de RBA ile kullanım seçenekleri olduğu için, hemen bir tane yapıştırdım ve kullanmaya başladım.

IMG_20201009_094237.jpg

Öncelikle kutudan çıkan 0.8 ohm kapalı kartuşu yorumlamak istiyorum. Kesinlikle MTL değil, Caliburn civarında bir sıkılığı var. Bant vs gibi yollarla sıkılığı arttırılabilir fakat buna hiç gerek yok. Nedenini aşağıda açıklayacağım. Bu arada kartuşun aroması çok başarılı. Fakat içim esnasında oluşan hava sesi keyif bozabilir.

IMG_20201009_094243.jpg

Evet kapalı kartuşa neden ihtiyaç yok, açıklıyorum. 1.2 ohm C1 coil. Mükemmel bir sıkılık sunuyor MTL tarafına takarsanız kartuşu. Hani şu sıkı mtl atomizerler kadar sıkı bir içim öyle söyleyeyim. Aroma kapalı kartuşa göre biraz zayıf fakat sıkılık nedeniyle gayet keyifli bir içim sunuyor. Ayrıca çok sessiz çalışıyor.

IMG_20201009_094156.jpg

Bunun haricinde bir de RBA denemem oldu. Hatta şu an da RBA ile kullanıyorum. Fakat bu orijinal RBA'sı değil. Mechlyfe'ın mucizevi RBA'sı. Orijinal RBA'da hem hava girişi çok büyük hem de postless deck mantığında olduğu için kurulum biraz meşakkatli. Mechlyfe atomizer benzeri bir deck yapısı ve rba'nın altına yerleştirdiği 510 pin sayesinde daha rahat bir kurulum imkanı veriyor. RBA ile yapılan sarımlarda aroma 0.8 kartuş kadar iyi, sıkılık 1.2 kartuştan çok hafif daha gevşek. Fakat yine sessiz ve yeterli sıkılık sağladığını söylemem gerek. Mechlyfe RBA ile kesinlikle şahlanıyor bu pod. Orijinali ile denemedim fakat gerek de duymuyorum.

IMG_20201009_094311.jpg

Finalde özetlerden Argus Air, kompakt boyutu, type c şarj girişi, 900 mah pili, nefes sensörü barındırması, neredeyse kartuş altında sıfır terleme yaratması nedeniyle beni kendine çekti, elden çıkarılması için herhangi bir sebep göremiyorum şu an yani. Ayrıca bugüne kadar kullandığım en "şık" elektronik sigara ürünü olduğunu da söylemek isterim.

IMG_20201009_094506.jpg

Hem MTL hem DL içim yapayım, ister tuşla ister sensörle kullanayım, terlemesin akmasın, cebimden de taşmasın diyen bir kullanıcıysanız Argus Air'e mutlaka bi bakın derim :) Fakat tedarikçilerimizden rica ediyorum Mechlyfe RBA ve boş Argus Air kartuşu getiriniz, zira ihtiyaç olacak :)

IMG_20201007_203115.jpg

Dosya Eklentileri

• IMG_20201009_094322.jpg
    IMG_20201009_094322.jpg
    45.1 KB · Gösterim: 201

frenki

E-sigara Meraklısı
Şu cihazı alıp 1.2 ohm TR-1 coil ile kullanmayan çok şey kaçırmıştır demektir…
0.8 ile 1.2 aynı sadece telin tur sayısı farklı bence salt ve 12mg üstü likit kullanıcaksanız 1.2 TR-1 coili tercih edin 9mg ve altı için 0.8 alınabilir.
12 mg normal nikotinin salt da karşılığı tam olarak nedir?

Berkans99

E-sigara Meraklısı
12 mg normal nikotinin salt da karşılığı tam olarak nedir?
Ne yazık ki böyle bir karşılaştırma yapmak tam benzerlik göstermeyecektir çünkü burada firmaların kullandığı salt nikotin markası bile etkilidir ama tecrübelerime göre dinner ladynin salt ürünlerinin 30mg ve nasty juice ürünlerinin 35mg nikotinler gayet yumuşak geliyor bana fakat biraz araştırma ile bazı marklarda 5mg salt likit bile bulabilmek mümkündür fakat ben daha deneyimlemedim 24mg altında salt likit.

sencan

E-Sigara Acemi
1_ 510 bağlantısı var, moda takıp rahatça ohm ölçülüyor , kurulum yapılıyor : bitişik sarımda yapılıyor.
pnp mecbur aralıklı sarım.

2_ sıkılığı kararında (1.2 mm gibi) hava kanalı var, pnp'de hava kanalı 3mm kare (kare... sizde de yankılandı mı?)
argusla mtlde kendi coillerinden çok daha iyi sıkılık ve aroma sunuyor, ato aratmıyor. Ne yazık ki diğer podlarında argus performansı alamadım ben ,ne hikmettir bilmiyorum alet argusla güzel.

3_ Vidalar yukarıda ve yıldız, coil ayak mesafesi minimumda. Pnp vidaları minnak düz, yanlarda, moda sabitleme şansıda yok elinizde cüncük cüncük uğraşıyorsunuz. coil ayak mesafesi uzun, biri anadolu biri avrupa yakasında coil girişleri, ortada 3mm boğaz akıyor.

4_ Likit kanlları olması gerektiği gibi, pnpde likit kanalı var mı? var, nerde niye orda kardeşim gibi sorular sormayın var işte.

5_atomizer gibi pinlerine kadar sökülüp takılıyor, temizliği de kurulumu gibi kolay. Pnp fix suyun altında ne kadar temizlenirse.

mechlyfe safkan mtl rba, pnp mtl desen değil, dl desen oda değil kolay hiç değil, voopoo macera aramayın rba falan boş iş benim coilleirimi alın demek için yapmış. Aldık mı? aldık, memnun muyuz? çook, çekecede yakışıklı duruyor sarı sarı.

• Beğendim
Tepkiler: Mrthwk

must_esf_34

E-Sigara Acemi
1_ 510 bağlantısı var, moda takıp rahatça ohm ölçülüyor , kurulum yapılıyor : bitişik sarımda yapılıyor.

2_ sıkılığı kararında (1.2 mm gibi) hava kanalı var, pnp'de hava kanalı 3mm kare (kare... sizde de yankılandı mı?)
argusla mtlde kendi coillerinden çok daha iyi sıkılık ve aroma sunuyor, ato aratmıyor. Ne yazık ki diğer podlarında argus performansı alamadım ben ,ne hikmettir bilmiyorum alet argusla güzel.

3_ Vidalar yukarıda ve yıldız, coil ayak mesafesi minimumda. Pnp vidaları minnak düz, yanlarda, moda sabitleme şansıda yok elinizde cüncük cüncük uğraşıyorsunuz. coil ayak mesafesi uzun, biri anadolu biri avrupa yakasında coil girişleri, ortada 3mm boğaz akıyor.

4_ Likit kanlları olması gerektiği gibi, pnpde likit kanalı var mı? var, nerde niye orda kardeşim gibi sorular sormayın var işte.

5_atomizer gibi pinlerine kadar sökülüp takılıyor, temizliği de kurulumu gibi kolay. Pnp fix suyun altında ne kadar temizlenirse.

mechlyfe safkan mtl rba, pnp mtl desen değil, dl desen oda değil kolay hiç değil, voopoo macera aramayın rba falan boş iş benim coilleirimi alın demek için yapmış. Aldık mı? aldık, memnun muyuz? çook, çekecede yakışıklı duruyor sarı sarı.
Arkadaşlar mechlyfe bulmak sıkıntı. voopoonun kendi rbasından ne gibi + sı var meclyfe ın?
Mechlyfe ve Ruok rba bulabiliyorsanız affetmeyin. Mechlyfe rba nında malum sitelerde tanesinin zamamnında 5 dolara satıldığını unutmayıp faiş fiyatlara da satın almayın.
Sencan Hocama katılmakla beraber şu yazıyı da okuyabilirsiniz pnp rba kullanımı için:

Saygılar

• Beğendim
Tepkiler: Mrthwk

Mrthwk

E-sigara Meraklısı

Teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş yurtdışı sitelerde var ama kargo ile 300 ü buluyor

Mrthwk

E-sigara Meraklısı
Mechlyfe ve Ruok rba bulabiliyorsanız affetmeyin. Mechlyfe rba nında malum sitelerde tanesinin zamamnında 5 dolara satıldığını unutmayıp faiş fiyatlara da satın almayın.
Sencan Hocama katılmakla beraber şu yazıyı da okuyabilirsiniz pnp rba kullanımı için:

Saygılar
İnşallah denk getirip alırız

Mrthwk

E-sigara Meraklısı
Arkadaşlar bugün geldi cihaz. Şimdi bu arkadaşa 70/30 normal likit koysam 0.8 coilde sıkıntı olur mu?

Ömer Fatin

E-sigara Meraklısı
Sıkıntı olmaz inşallah. Ben salt likiti sevemedim bir türlü. Bende 80/20 normal likit kullanıyorum. Gus atodan sonra tereddütlerim olmasına rağmen Mechlyfe kısmen de olsa bu tereddütleri ortadan kaldırdır sayılır.
Gayet mutluyum ben bu ikiliden :)

1coku4w.jpeg

Son düzenleme:

Diazepam

E-Sigara Kullanıcısı
Mechlyfe rba ile 1.4-1.6 ohm arası sarımlar ile kullanıyorum. Fakat 1.4-1.6 ohm arasında yaptığım sarımları bazen doğru değer okurken bazen (hatta çoğu zaman) 1.2ohm okuyor cihaz. Bu problemi benden başka yaşayan var mı?

Berkans99

E-sigara Meraklısı
Mechlyfe rba ile 1.4-1.6 ohm arası sarımlar ile kullanıyorum. Fakat 1.4-1.6 ohm arasında yaptığım sarımları bazen doğru değer okurken bazen (hatta çoğu zaman) 1.2ohm okuyor cihaz. Bu problemi benden başka yaşayan var mı?
Hocam cihaz hazır coillerine alışkın olduğu için 1.2 1.0 0.8 okumaya yatkın mechlyfe kullanırken bende 1.4-1.5 sarıyordum 1-2 doğru okuyup bazen 1.2 yazıyordu tamı tamına doğru değil yani mesela 1.0ohm coili kullanırken şuan 1.2 yi taktım 10-15 puff doğru gösteriyor sonra 1.0 okuyor hazır coilde bile sıkıntılı dert etmeyin siz sarımınızdan eminseniz.

• Beğendim
Tepkiler: Diazepam

Diazepam

E-Sigara Kullanıcısı
Hocam cihaz hazır coillerine alışkın olduğu için 1.2 1.0 0.8 okumaya yatkın mechlyfe kullanırken bende 1.4-1.5 sarıyordum 1-2 doğru okuyup bazen 1.2 yazıyordu tamı tamına doğru değil yani mesela 1.0ohm coili kullanırken şuan 1.2 yi taktım 10-15 puff doğru gösteriyor sonra 1.0 okuyor hazır coilde bile sıkıntılı dert etmeyin siz sarımınızdan eminseniz.
Sarımımdan eminim hocam. Zaten kullanımda bir tutarsızlık olmuyor. Sadece el alışkanlığı kartuşu çıkarıp takıyorum ve normalde 9 watta buharlarken kartuşu çıkarıp taktığımda coili 1.2 okuduğu için kendisi 12watta alıyor cihazı. Onun dışında ateşleme ve uzun çekimlerde bir sıkıntı yaşamıyorum. Çok teşekkür ederim.

must_esf_34

E-Sigara Acemi
bu cihazdan aldım sızdırıyor ama ne yazık ki. nasıl bir çözüm önerirsiniz?
Sızdırmayan kapalı kartuşlu, takılabilir coil kartuşlu bir pod mod görmedim ben.
-Likit doldurduktan sonra peçete sivriltip dripten coilin suyunu alın hocam. Likit dolum sonrası tıpa kapatınca basınçi likiti coil içine basıyor,
-Kartuşu uzunca müddet kullanmayacaksanız kartuşu cihazdan ayırın (gece mesela)
-Sıcak ortamdan soğuk bir ortama çıkıp içim yaparsanız terleme yapar kartuş temizleyin. Temizlemezseniz sıvıya dönüşüyor terleme. (bunu zincir çekim çokça kullandığınızda da her ortamda yapar likitin vg oranına bağlı olarak)
-Birde farklı bir basınç ortamına girerseniz yine likit sızıyor. Uçağa bindiğinizde sızması gibi.

Bunu dışında voopoo coillerde fabrikasyon sıkıntı olabiliyor. Yani bir paketteki 5 coilin 5 inden de aroma da bile aynı performansı beklemeyin.
En kötü ihtimal sıfır coilde bile daha ilk kullanımda sızdırma varsa kartuş-tankta çatlak vardır. Su ile test edebilirsiniz.

Saygılar, sevgiler.

Hiç sızdırmayacak ama daha büyük bir pod mod kit düşünürseniz (herkes için yazıyorum) Zelos 3 öneririm.